TSSF UZMANLIK 8'li Paket
3 Gece, 4 Gün

15 - 55 Yaş

İlk kursunuzu bitirdiniz ve artık 1 Yıldız Dalıcı oldunuz. İşte bu andan itibaren ilgi duyduğunuz alanlarda Uzman Dalıcı eğitimi almaya başlayabilirsiniz. Çok çeşitli konularda sunduğumuz uzmanlık eğitimleri sizin bu alanlarda artık uzman seviyesinde bilgi ve deneyime sahip olmanıza imkan tanıyacaktır.

1. Seviye Uzmanlıklar:

Bir Yıldız dalıcı belgesine sahip dalıcılar aşağıdaki uzmanlık eğitimlerine katılabilirler ve eğitimi başarıyla tamamladıklarında kendilerine TSSF tarafından ilgili uzmanlık belgesi verilecektir.

 • - İlk Yardım
 • - İrtifa Dalışı
 • - Batık Dalışı
 • - Sualtı Fotografçılığı
 • - Sualtı Videoculuğu
 • - Üst Düzey Yüzerlik
 • - Malzeme bilgisi ve bakımı
 • - Oksijen kullanımı

2. Seviye Uzmanlıklar:

İki Yıldız dalıcı belgesine sahip dalıcılar aşağıdaki uzmanlık eğitimlerine katılabilirler ve eğitimi başarıyla tamamladıklarında kendilerine TSSF tarafından ilgili uzmanlık belgesi verilecektir.

 • - Derin Dalış
 • - Gece Dalışı
 • - Akıntı Dalışı
 • - Yön Bulma
 • - Arama Kurtarma
 • - Nitroks
 • - Kovuk Dalışı

3. Seviye Uzmanlıklar:

Üç  Yıldız dalıcı belgesine sahip dalıcılar aşağıdaki uzmanlık eğitimlerine katılabilirler ve eğitimi başarıyla tamamladıklarında kendilerine TSSF tarafından ilgili uzmanlık belgesi verilecektir.

 • - Tanıtım Dalışı
 • - Tüp Doldurma

Ayrıca 3 Yıldız Dalıcı olabilmek için ilkyardım, yön bulma ve derin dalış uzman dalıcı belgesine sahip olmak gereklidir. Bir Yıldız Eğitmen olabilmek için de üç yıldız dalıcının sahip olma mecburiyetinde olduğu uzmanlıklara ek olarak oksijen kullanımı ve gece dalışı uzmanlıkları ve ayrıca seçeceği diğer 5 adet uzmanlığa ait uzman dalıcı belgesine sahip olmak gereklidir.


Organizasyonumuzun sunduğu "TSSF Uzmanlık 8'li Paket" programını alan bröveli dalıcılar 3 gece - 4 günlük program süresince seviyelerine uygun olan diledikleri 8 adet Uzmanlık Eğitimi alabileceklerdir. Yine dileyenler aynı süre dahilinde almış oldukları 8 Uzmanlık Eğitimine ek olarak extra uzmanlıklar da ekleyebilirler.

Eklenecek her Uzmanlık bedeli 210 TL'dir. (kitap dahil)

(Bu bedel nakit veya kredi kartına vade farksız 3 taksit ile ödenebilir)

EXTATHLON DIVING CENTER

Tssf Sicil No: 462


Artemisia Edasu Royal Club
Herşey Dahil

Otel 07:00 ile 23:00 saatleri arası her şey dahil hizmet vermekte olup sabah, öğlen ve akşam açık büfe, gün içerisinde belirli saatlerde snack büfe ikramları (fast food , kek, kurabiye vb) ve sabah 10:00 ile 23:00 saatleri arası yerli alkollü ve alkolsüz içecek servisi bulunmaktadır.


Sunface Ölüdeniz Hotel
Yarım Pansiyon Plus
Sabah Kahvaltısı, Akşam Yemeği ve akşam yemekte alınan alkolsüz soft içecekler

Paket Program

TSSF UZMANLIKLAR

TSSF Tanıtım Dalışı Uzmanlığı

TSSF Tanıtım Dalışı Uzmanlığı ile 3 Yıldız Dalıcılar turizm bölgelerinde belgesiz bir kişiye deneme dalışı yaptırma yetkisi kazanırlar.

TSSF İlkyardım Uzmanlığı

TSSF İlkyardım Uzmanlığı ile bröveli dalıcının olası bir dalış komlikasyonuna karşı ilk müdahalede bulunabilecek temel sağlık prensipler öğretilir.

TSSF Derin Dalış Uzmanlığı

Artan derinlikle beraber dip yapısı, renkler, karşılaşabileceğiniz canlılar değişir. Daha derinlere dalmak için eğitim alarak deneyiminizi arttırmanızı amaçlayan derin dalış uzmanlık kursunu tamamlamak, emniyetli olarak hedefinize ulaşmanızı sağlar. Derin dalış uzmanlık ile derin dalış yapmanın amaçları, derin dalış planlaması, derin dalışın teknikleri, riskleri ve derin dalışta güvenlik konuları ele alınmaktadır.

TSSF Nitrox Uzmanlığı

Eğer sualtında daha uzun dip zamanı ve daha kısa yüzey beklemesi yapmayı planlıyorsanız zenginleştirilmiş hava dalışı bu hedeflerinizi gerçekleştirecektir. Nitrox sualtı dip zamanınızı artırdığı için fotoğraf çekerken, batıklarda gezerken doya doya maceranıza devam edebileceksiniz. Programı başarı ile tamamladığınızda Nitrox uzmanlık sertifası alacaksınız.

TSSF Yön Bulma Navigasyon Uzmanlığı

Dalıcının sualtında yönünü bulabilmesi yaşamsal önem taşır. Bu uzmanlığın sonunda kendinize güveniniz artacak, sualtında kendinizi çok daha rahat hissedeceksiniz. Yön bulma uzmanlık eğitimi ile doğal yön bulma, pusula kullanımı, bunları bir arada kullanma, özel dalışlarda yön bulma ve yön bulma aktiviteleri gibi konular ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Sualtında yön bulmak için eğitim alarak deneyiminizi arttırmanız amacını taşıyan yön bulma uzmanlık kursunu tamamlamak, dalışlarınızdaki güvenlik profilinizin yükselmesini sağlar. Programı başarı ile tamamladığınızda TSSF yön bulma navigasyon uzmanlık sertifikası almaya hak kazanacaksınız. Bu sayede dalış maceranıza farklı bir boyut katacaksınız.

TSSF Arama Kurtarma Uzmanlığı

Sualtında bulunan bir objeyi, arayıp bularak yüzeye getirmek için, objenin şekli ile ağırlığının yanı sıra bulunduğu derinlik ve bölgenin dalış koşulları da büyük ölçüde önem taşır. Arama ve kurtarma dalış uzmanlığında gerekli becerilerin kazanılmasını sağlamak amacıyla hazırnır, dip yapısının arama kurtarma dalışlarına etkileri, arama kurtarma sırasında oluşabilecek tehlikeli durumlar karşısında ne gibi önlemler alınması gerektiği, arama kurtarma dalışı öncesi planlamada dikkat edilmesi gereken unsurlar gibi bilgi ve becerilere sahip olmanın avantajları üzerinde duruluyor.

TSSF Batık Dalışı Uzmanlığı

Batıklar birçok yönü ile her dalıcının hayalini süsler. Kimi bölgelerimizde sırf dalış amacıyla gemi, uçak batırıldığını biliyoruz. Batıklar aynı zamanda zengin bir sualtı yaşamına da ev sahipliği yaparlar. Batık dalışı uzmanlığında oğal ve yapay batıklar, batık dalışının tekniği anlatılıyor. Batıkta veya içine girildiğinde oluşabilecek problemlere dikkat çekiliyor. Batık dalışında yön bulma konusuna yer veriliyor.

TSSF Kovuk Dalışı Uzmanlığı

Kovuk, sualtında dalıcının içine girdiğinde bile gün ışığını kaybetmediği dehlizler olarak tanımlanıyor. Normal dalışlarda göremeyeceğiniz birçok canlıyı, bu korunaklı alanlarda görebilirsiniz. Elbette kovuklara giriş, çıkış buralarda dikkat etmeniz gerekenler ayrı bir bilgi gerektiriyor. Tüm bu gizem ve görsel şöleni keşfedeceğiniz kovuk dalışları, tabiatıyla bazı riskleri barındırmaktadır.Nu noktada kovuk dalışı uzmanlığı eğitimini, sizi muhtemel risklere karşı teorik ve pratik açıdan bilgilendirerek çok daha güvenli kovuk dalışlarına imza atmanızı sağlayacaktır.

TSSF Sualtı Fotoğrafcılığı Uzmanlığı

Sualtında görüntü almak kendine özgü güçlükler içermektedir. Zamanı ve mekanı donduran tek kare olarak fotoğraf, kısıtlı sürelerde bulunduğumuz sualtında doğru kayıt yapıldığında tür tespitleri yapabilmemize de olanak sağlamaktadır. Bir sualtı fotoğrafçısı için iyi görüntü elde edebilmek birçok bilginin bir araya gelmesine bağlıdır. Programı başarı ile tamamladığınızda TSSF sualtı fotoğrafcılığı uzmanlık sertifikası almaya hak kazanacaksınız.

TSSF Sualtı Videocusu Uzmanlığı

Sualtında başarılı video çekebilmenin ön koşulu, suyla bütünleşme derecesinde iyi bir dalıcı olmanızdan geçmektedir. Bu kitabımızda sualtında video çekmenin incelikleri, kamera çekim teknikleri ve önerilerinin yanı sıra çekim sonrası işlemler ve kurgu gibi konularda da ayrıntılı bilgilere yer veriliyor. Programı başarı ile tamamladığınızda TSSF sualtı videoculuğu uzmanlık sertifikası almaya hak kazanacaksınız.

TSSF Gece Dalışı Uzmanlığı

"Hava karardıktan sonra yapılan dalış" olarak tanımlanan gece dalışı ile normal dalışlarda karşılaşamayacağınız deneyimler yaşayacaksınız. Gece dalışı uzmanlık eğitiminde gece dalışında kullanılan ekipmanlar, gece dalışına hazırlanma, gece dalışının incelikleri gibi bölümlerden oluşmaktadır. Gece dalışı, gece sualtı yaşamını, fotoğrafcılığı ve diğer gerçekleştiremediğimiz türdeki dalış aktivitelerini yapabilmemizi sağlar. Gece dalmak için eğitim alarak deneyiminizi artırmanız amacına yönelik olan gece dalışı uzmanlık kursunu tamamlamak, emniyetli olarak hedefinize ulaşmanızı sağlar.

TSSF Akıntı Dalışı Uzmanlığı

Herhangi bir açık deniz dalış bölgesinde, yılın herhangi bir döneminde akıntı ile karşılaşmak mümkündür. Akıntılı ortamlarda dalıcılar, akıntıya direnç göstermek yerine akıntının gücünden faydalanabilmelidir. Akıntı dalışlarının planlanması ve su üstü kontrolü önemli birer güvenlik unsurudur.

TSSF Malzeme Bilgisi ve Bakımı Uzmanlığı

Dalış malzemeleri çok pahalı. Bu kadar para ödediğimiz malzemelerin ömrünü uzatmak, her zaman yeni ve daha da önemlisi güvenli olmasını sağlamak elimizde. Bu da elbette malzememizi tanımaktan ve bakımını doğru ve düzenli yapmaktan geçiyor. Maske, palet, şnorkel, elbise, eldiven, patik, başlık, ağırlıklar, denge yeleği, regülatörler tek tek ele alınmış.

TSSF İrtifa Dalışı Uzmanlığı

Ülkemiz yalnızca dalışa uygun denizlerimizle değil, dalışa uygun iç sularımızla da dalıcıları kendine çekiyor. Aynı dalış bölgelerinde sıkıldıysanız bir göl, akarsu da size uygun. Öte yandan 300 metrenin üzerinde yapılacak dalışlar irtifa dalışı olarak adlandırılıyor ve bu dalış normal dalışa göre birçok farklı hesaplamaları gerektiriyor. Bu uzmanlıkla yalnızca ülkemizin iç sularında size yepyeni bir sayfa açılmayacak, aynı zamanda kendinizi teorik olarak da geliştireceksiniz.

TSSF Oksijen Kullanımı Uzmanlığı

Bu eğitimin sonunda oksijen ve oksijen solutulması ile ilgili gerekli bilgi ve becerilerin tümünü kazanacaksınız. Yalnızca dalış sırasında karşılaştığınız durumlarda değil, normal yaşamda da oksijen solutulmasının gerekli olduğu her anda edinmiş olduğunuz bu bilgi ve beceriyi kullanabileceksiniz.

TSSF Tüp Doldurma Uzmanlığı

Bilgisiz biçimde tüp doldurma felaketle sonuçlanabilir. Tüp doldurma konusunda tüm bilgilerin ve dikkat edilmesi gereken hususların aktarıldığı bu eğitimde, kimlerin tüp doldurabileceği, tüp doldurulacak alanların seçimi, tüp doldurma sırasında kullanılan ekipmanlar ve bunların özellikleri, kompresörler ve bunların çalışma prensipleriyle ilgili ayrıntılı bilgi, solunum havasının temizliği, filtre sistemleri, ştandro sistemi, tüpler ve bunların vanaları hakkında ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.

TSSF Üst Düzey Yüzerlilik Uzmanlığı

Deneyimli bir dalıcı ile deneyimsiz arasındaki en önemli fark yüzerliliktir. İyi bir yüzerlilik az hava tüketmenize, daha az yorulmanıza ve her şeyden önce dalıştan çok daha fazla zevk almanıza yarayacaktır.

Programa Dahil Olanlar

 • TSSF Uzmanlık Teorik Eğitimleri (8 Uzmanlık)
 • Eğitim Kitabı (İlk Yardım ve Tanıtım Dalışı Uzmanlığı Kitabı yoktur)
 • Federasyona yatırılması gereken belge ve bröve ücretleri
 • Kargo Masrafları
 • Pratik Eğitim için yapılan Deniz Dalışları ve kullanılacak ekipman (6 Dalış)
 • 3 gece YP Konaklama
 • Tekne - Otel transferleri
 • Öğle Yemekleri (3 gün)
 • KDV

  Programa Dahil Olmayanlar

 • Otele Ulaşım
 • Tekne ve otelde alınacak içecekler
 • Extra harcamalar
 • Tsort - Şapka ve hediyelikler.

  Önemli: Dalış organizasyonu sonrasında 24 saat geçmeden uçuş yapılamaz, dönüş organizasyonunuzu buna göre planlayabilirsiniz.

 • BİLGİ:

  • Programın ilk günü kayıt esnasında kayıt işlemleri için 10 TL alınır.
  • 3 öğün yemek 1.Gün günü açık büfe akşam yemeği ile başlayıp, 4.Gün öğle yemeği ile sona erer.
  • Cumartesi geceleri otelimiz müsait olduğundan, A dönemine katılanlar otele 1 gün erken girebilir ve B dönemine katılanlar ise 1 gün geç çıkabilirler. Cumartesi geceleri Haydi Kampa katılımcıları için özel indirimli Oda Kahvaltı fiyatı gecelik kişi başı 60 TL'dir. Erken giriş veya geç çıkış için kamp başlangıcından 2 gün önce sizi aradığımızda rezervasyon yapabilirsiniz. (Artemisia Edasu Royal Club için fiyat sorunuz)

  Konaklama ve Konsept

  ARTEMISIA EDASU ROYAL CLUB S Belgeli, 3 Yıldız Stan.


  Konsept : HERŞEY DAHİL


  Yemek

  07:30-10:00 Sabah Kahvaltısı
  12:30-14:00 Öğle yemeği
  16:00-17:00 Snack servisi
  17:00-18:00 Çay & Kahve saati
  19:00-21.00 Akşam Yemeği

  İçecek

  10:00 - 23:00 Bar * Yerli alkollü alkolsüz ve sıcak içkilerin, konsept dahilinde servis edildiği ücretsiz barlar. (23 :00 sonrası ekstra / ücretli olarak hizmet vermektedir)
  ** Taze sıkılmış meyve suları, Türk Kahvesi ve ithal içkiler extradır.

  Öğle yemekleri aktivitelerde alınacaktır.
  Check In : 14:00, Check Out : 12:00

  Konum

  Artemisia Edasu Royal Club Fethiye Hisarönü merkezine 2 km, Ölüdeniz'e (denize) 5 km, Fethiye merkeze 6 km, Dalaman Havalimanına 58 km uzaklıktadır.

  Tesis

  Tesiste toplam 48 oda bulunmaktadır. Ayrıca 1 adet acık yüzme havuzu (bölgenin en büyük havuzu) ve su kaydırağı bulunmaktadır. Havuzda bulunan şezlong, şemsiye ücretsizdir. Tesiste acık yüzme havuzu, su kaydırağı, acık ve kapalı restaurant, havuz bar, internet, çamaşırhane hizmetleri bulunmaktadır.
  Tesiste internet (genel alanlarda) dart, bilardo hizmetleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bunun yanında tesiste türk hamamı, masaj, dondurma, market, oda servisi, çamaşırhane, telefon, emanet kasa, fax ve fotokopi ücretli olarak sunulmaktadır. .

  Odalar

  Standart Odalar modern tarzda dekore edilmiş, bahçe/dağ/orman/havuz manzaralı, duş, wc, uydu tv, telefon, klima, emanet kasası, mini bar(boş), balkon veya teras, saç kurutma makinesi bulunmaktadır

  Odaların her gün periyodik temizliği yapılmakta, 3 günde bir çarşaf ve nevresimi değiştirilmektedir.

  SUNFACE ÖLÜDENİZ HOTEL S Belgeli


  Konsept:YARIM PANSİYON PLUS


  Yemek

  07:30 - 10:00 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)
  19:00 - 21:00 Akşam Yemeği (Açık Büfe)

  İçecek

  19:00 - 22:00 Restaurant Bar (Konsept dahilinde olan alkolsüz gazlı içecekler, maden suyu, ayran, çay ve neskafe)
  * Su sebili olacaktır.
  ** Taze sıkılmış meyve suları ve Türk Kahvesi extradır.

  Öğle yemekleri aktivitelerde alınacaktır.
  Check In : 14:00, Check Out : 12:00

  Konum

  Sunface Ölüdeniz Hotel Fethiye Hisarönü merkezine 500 mt, Ölüdeniz'e (denize) 3 km, Fethiye merkeze 8 km, Dalaman Havalimanına 60 km uzaklıktadır.

  Tesis

  20 odası bulunan tesis tamamen organizasyonumuz için ayrılmıştır. 2009'dan beri Haydi Kampa organizasyonuna hizmet vermektedir. Tesiste 1 yüzme havuzu (100 m2), 60 kişilik restaurant, havuz bar ve bahçe bulunmaktadır. Tesiste wireless internet bağlantısı bulunmaktadır.

  Odalar

  2'li ve 3'lü odalar yer almaktadır(3'lü odalarda 1 modern ranza, 1 tekli yatak yer alır). Tüm odalarda banyo (duşa kabin-klozet-lavabo), frenchbed veya twin yataklar, split klima, elbise dolabı, makyaj masası, tv-uydu, saç kuruta makinesi, minibar (boş) ve balkon bulunmaktadır.

  Odaların her gün periyodik temizliği yapılmakta, 3 günde bir çarşaf ve nevresimi değiştirilmektedir.

  2018 yaz sezonu öncesi Sunface Hotel için kapsamlı bir tadilat ve yenileme çalışması planlanmaktadır.

  Fiyatlar ve Dönemler

  Fiyatlar

  Ödeme Bilgileri

  Ödeme

  Ödeme Opsiyonu : 2 İş Günü

  Katılımcılar programlara kayıt yaptıktan sonra iki iş günü içerisinde katılım ücretini ödemek durumundadırlar.

  Ödemenizi Nakit veya Kredi Kartıyla ödeyebilirsiniz. Kredi kartıyla taksit yapılan kartlar Maximum, Bonus, WorldCard ve Axcess'dir. Bu kartlarla kayıt olurken 3D güvenlikli direk ödeme sayfasından veya yine 3D güvenlikli Haydi Kampa Shop ile üye olarak taksit yapabilirsiniz.

  Nakit Ödeme

  Banka Havalesi için hesap ve IBAN numaraları.

  Alıcı İsmi ÜNİT Turizm Org. Taş. Gıda San. Tic. Ltd. Şti (EFT'lerde mutlaka bu isim eklenmelidir)

  Garanti Bankası Fethiye Şubesi


  IBAN No: TR67 0006 2000 0650 0006 2936 17

  Şube kodu: 065 Hesap No: 6293617


  Yapıkredi Fethiye Likya Şubesi


  IBAN No: TR09 0006 7010 0000 0080 6236 20

  Hesap No: 80623620


  Akbank Likya Şubesi


  IBAN No: TR16 0004 6006 1988 8000 1225 50

  Şube Kodu: 0619 Hesap No: 0122550


  İşbankası Taksim Şubesi


  IBAN No: TR90 0006 4000 0011 0520 8069 09

  Şube Kodu: 1052 Hesap No: 806909  Alıcı İsmi ÜNİT Turizm Org. Taş. Gıda San. Tic. Ltd. Şti (EFT'lerde mutlaka bu isim eklenmelidir)

  ** İnternet bankacılığı kullananlar küçük bir masraf ile (1-3 TL) EFT/Havale yapabilirler. İnternet bankacılığı kullanmayanlar yine para yatırılabilen ATM'lerden de (İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank veya Yapı Kredi ATM'lerinden) yine küçük bir bedel (3-5 TL) karşılığında havale yapabilirler. ATM üzerinden yapılan havalelerde mutlaka bildirim yapılması gereklidir.

  Banka şubelerinden direk yapacağınız para gönderimlerinde yüksek tutarlarda masraf ödeyebileceğiniz için direk şubeden değil de, ya internet bankacılığı üzerinden ya da bankamatik üzerinden para gönderimi yapmanızı tavsiye ederiz.

  *** Havale ve EFT'lerde Havale Bildirim Formu ile bilgi verilmesi işlemleri hızlandırmaktadır.

  Havale Bildirim Formu


  Kredi Kartıyla Ödeme

  Kredi Kartıyla 2 şekilde ödeyebilirsiniz.

  1.si kayıt olduktan sonra SSL korumalı ve 3D güvenlikli Direk Ödeme sayfasına girerek doğrudan kart bilgilerinizi girebilir ve taksit sayınızı belirleyebilirsiniz. Direk ödeme sonrası size herhangi bir onay maili gelmeyecektir. Ana Sayfadaki Katılımcı Sorgulama bölümünden kaydınızı sorgulayabilir ve kaydınızın onaylandığını görebilirsiniz.


  2.si ise yine SSL korumalı ve 3D güvenlikli Haydi Kampa Shop'a bir defa üye olarak, kayıt olduğunuz tatil programını satın alabilirsiniz.


  Önemli

  Her iki sistemde aynı ödeme altyapısını kullandığı için, her ikisi de aynı derecede güvenlidir, her iki sistemde SSL korumalı sayfalarda, 3D güvenlikli olarak ödeme almaktadır.


 • Kredi kartı bilgileriniz sitemimizin hiçbir yerinde depolanmamaktadır. Kart bilgileri xml ile şifreli bir şekilde provizyon almak için bankanın sanal poslarına ulaşmakta ve bankadan gelen yanıt sitemize geri dönmektedir.
 • Bu aşamaların her birinde kart bilgileriniz şifrelenmekte ve hiçbir yere kaydedilmemektedir. İşlem yaptığınız bilgisayarın güvenli olduğuna emin olduğunuz sürece, sitemiz üzerinden Kredi Kartıyla yapacağınız ödemelerin %100 güvenli olduğuna da emin olabilirsiniz
 • Not: Faturalarınız kamp bitiminde kesilecektir. Fatura bilgilerinizi kampa geldiğinizde yetkililere bildirebilirsiniz

  Erken Rezervasyon

  Erken Rezervasyon Dönemleri


  HAYDİ KAMPA PROGRAMLARINA

  KAYIT

  Ulaşım ve Transfer

  Dalyan, Fethiye ve Narlı lokasyonlarına olan kara, hava ve özel araç ulaşımları ve transfer bilgilerini içermektedir.

  Devamı için tıklayınız

  Katılım Koşulları ve Kurallar

  Kamp programlarına katılım için gereken şartlar ve kamp esnasında uyulacak kurallar hakkında detaylı bilgi vermektedir.

  Devamı için tıklayınız

  KATILIM SÖZLEŞMESİ

  Katılımcıların, organizasyona kayıt yaparken okuyup kabul ettikleri sözleşmenin tamamı ve en güncel haline buradan erişebilirsiniz.

  Devamı için tıklayınız